top of page

Mesafeli Satış Sözleşmesi

Mesafeli Satış Sözleşmesi

Madde 1 – Taraflar (Taraf)
1.1. SATICI (Satan)
www.rosanigrum.com
+90 5322020389 (Whatsapp sipariş hattı)
+90 2163236016
+90 312 446 0054
‎+90 532 676 06 24(Whatsapp sipariş hattı)
@rosanigrum Instagram hesabı
 
1.2. ALICI (Alan / Siparişi veren kişi)
www.rosanigrum.com’dan online web kanalı, Whatsapp, Instagram gibi sosyal iletişim araçları, telefon aramaları aracılığıyla sipariş verecek, ürün satın alan kişiler.
 
Madde 2 – Konu
İş bu sözleşmenin konusu, ALICI’nın SATICI’ya ait https://www.rosanigrum.com internet sitesinden, Whatsapp, Instagram gibi sosyal iletişim araçları üzerinden, telefon aramaları aracılığıyla elektronik ortamda, siparişini elektronik ticaret yaptığı nitelikleri ve satış ücreti belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır. SATICI’nın ismi, ALICI, unvan, açık adres, telefon ve diğer erişim bilgileri, satışa sunulan ürünlerin temel nitelikleri, vergiler dahil olmak üzere satış fiyatı, ödeme şekli, teslimat koşulları ve masrafları gibi satışa konu mal ile ilgili tüm ön bilgiler ve “cayma” hakkının kullanılması ve bu hakkın nasıl kullanılacağı, şikayet ve itirazlarını iletebilecekleri resmi makamlar gibi konulara açık, anlaşılır ve internet ortamına uygun şekilde SATICI tarafından bilgilendirildiğini, bu ön bilgileri elektronik ortamda teyit ettiğini ve sonrasında mal sipariş verdiğini iş bu sözleşme hükümlerince kabul ve beyan  eder.  https://www.rosanigrum.com internet sitesinden, Whatsapp, Instagram gibi sosyal iletişim araçları üzerinde, telefon aramaları aracılığıyla yer alan ön bilgilendirme ve ALICI tarafından verilen sipariş üzerine düzenlenen fatura bu sözleşmenin ayrılmaz parçalarıdır.
 
Madde 3 – Sözleşme Konusu Teslimat bilgileri / Ürün / Teslimat
Elektronik, telefon ve Whatsapp İnstagram vb. ortamda alınan ürün ve ürünlerin cinsi ve türü, miktarı, marka ve modeli, satış bedeli, ödeme şekli, teslim alacak kişi, teslimat adresi, fatura bilgileri ve varsa kargo ücreti alışveriş sırasında toplama yansıdığı gibidir. Fatura edilecek kişi ile sözleşmeyi yapan kişi aynı olmak zorundadır. Siparişte yer alan bilgiler doğru ve eksiksiz olmalıdır. Bu bilgilerin doğru olmadığı veya noksan olduğu durumlardan doğacak zararları tamamıyla karşılamayı ALICI (siparişi veren kişi) kabul eder ve ayrıca bu durumdan oluşabilecek her türlü sorumluluğu ALICI kabul eder. SATICI gerekli gördüğü durumlarda, ALICI’nın vermiş olduğu bilgiler gerçekle örtüşmediğinde, siparişi durdurma hakkını saklı tutar. SATICI siparişte sorun tespit ettiği durumlarda ALICI’nın vermiş olduğu telefon, e-posta ve posta adreslerinden ALICI’ya ulaşılmaya çalışılır. ALICI’nın siparişin teslim edilmesi istenen süre zarfında SATICI ile konuyla ilgili olarak iletişime geçmesi beklenir. Bu süre içerisinde ALICI’dan herhangi bir cevap alınamazsa SATICI sipariş iptale düşmeden ürün teslim edilmiş sayılmaktadır.
 
Madde 4 – Sözleşme Tarihi ve Mücbir Nedenler
Sözleşme tarihi, ALICI tarafından siparişin verildiği tarihtir. Sözleşmenin imzalandığı tarihte mevcut olmayan veya öngörülmeyen, tarafların kontrolleri dışında gelişen, ortaya çıkmasıyla taraflardan birinin ya da her ikisinin de sözleşme ile yüklendikleri borç ve sorumluluklarını kısmen ya da tamamen yerine getirmelerini ya da bunları zamanında yerine getirmelerini olanaksızlaştıran durumlar, mücbir sebep (Doğal afet, savaş, terör, ayaklanma, değişen mevzuat hükümleri, el koyma veya grev, lokavt, üretim ve iletişim tesislerinde önemli ölçüde arıza, büyük çaplı trafik sorunları, köprülerde yol çalışması ya da diğer mücbir vakalar vb.) olarak kabul edilecektir. Mücbir sebep durumlarında SATICI taraf, diğer tarafa durumu derhal ve yazılı olarak bildirecektir.  Mücbir sebebin devamı esnasında tarafların edimlerini yerine getirememelerinden dolayı herhangi bir sorumlulukları doğmayacaktır. İşbu mücbir sebep durumu devam ederse, taraflardan her birinin, tek taraflı olarak fesih hakkı doğmuş olacaktır.
 
Madde 5 – SATICI’nın Hak ve Yükümlülükleri
5.1. SATICI, 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik hükümleri uyarınca sözleşmede kendisine yüklenen edimleri mücbir haller dışında eksiksiz yerine getirmeyi kabul ve taahhüt eder.
 
5.2. 18 (on sekiz) yaşından küçük kişiler https//www.rosanigrum.com’dan alışveriş yapamaz. SATICI, ALICI’nın sözleşmede belirttiği yaşının doğru olduğunu esas alacaktır. Ancak ALICI’nın yaşını yanlış yazmasından dolayı SATICI’ya hiçbir şekilde sorumluluk yüklenemeyecektir.
 
5.3. Sistem hatalarından meydana gelen fiyat yanlışlıklarından https//www.rosanigrum.com sorumlu değildir. Buna istinaden SATICI, internet sitesindeki sistemden, dizayndan veya yasadışı yollarla internet sitesine yapılabilecek müdahaleler sebebiyle ortaya çıkabilecek tanıtım, fiyat hatalarından sorumlu değildir. Sistem hatalarına dayalı olarak ALICI SATICI’ dan hak iddiasında bulunamaz.
 
5.4. http//www.rosanigrum.com’dan kredi kartı (Visa, MasterCard, vs.) ya da banka havalesi ile alışveriş yapılabilir. Siparişlerin işleme alınma zamanı, siparişin verildiği an değil, kredi kartı hesabından gerekli tahsilatın yapıldığı ya da havalenin (EFT’nin) banka hesaplarına ulaştığı belirlenen andır.
 

Madde 6 – ALICI’nın Hak ve Yükümlülükleri
6.1. ALICI, sözleşmede kendisine yüklenen edimleri mücbir sebepler dışında eksiksiz yerine getirmeyi kabul ve taahhüt eder.

 
6.2. ALICI, sipariş vermekle birlikte bu sözleşme hükümlerini kabul etmiş sayıldığını ve sözleşmede belirtilen ödeme şekline uygun ödemeyi yapacağını kabul ve taahhüt eder.
 
6.3. ALICI, http//www.rosanigrum.com İnternet sitesinden, Rosa nigrum işletme hesabına ait Whatsapp, İnstagram gibi sosyal iletişim araçları, telefon aramaları aracılığıyla sipariş SATICI’nın isim, unvan, açık adres, telefon ve diğer erişim bilgileri, satışa konu malın temel nitelikleri, vergiler dahil olmak üzere satış fiyatı, ödeme şekli, teslimat koşulları ve masrafları gibi satışa konu mal ile ilgili tüm ön bilgileri anlaşılır ve internet ortamına uygun şekilde bilgi sahibi olduğunu bu ön bilgileri elektronik ortamda teyit ettiğini kabul ve beyan eder.
 
6.4. Bir önceki maddeye bağlı olarak ALICI, ürün sipariş ve ödeme koşullarının, ürün kullanım talimatlarının, olası durumlara karşı alınan tedbirlerin ve yapılan uyarıların olduğu http//www.rosanigrum.com sipariş oluşturma prosedür bilgilerini okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.

 

6.5. ALICI, gönderim yaptığı kişinin adını, soyadını, telefon numarası ve adresini hukuka uygun olarak bildiğini ve bunun getireceği sorumluluğu peşinen kabul eder. 
 
6.6. ALICI, aldığı ürünün canlı bir ürün (dayanıksız tüketim malı) olduğundan iadesi ve değişimi mümkün olmadığını peşin olarak kabul eder.
 
6.7. ALICI, çiçeklerin doğal yapıları gereği, mevsim şartları, ithalata bağlı tedarik koşulları ve stoklar nedeniyle; renk, çeşit, kafa veya boy çap ve ölçüleri yönünden görselle değişkenlik gösterebileceğini peşin olarak kabul eder.
 
Madde 7 – Ödeme Prosedürü / Sipariş Verme
Sipariş: Alışveriş sepetine eklenen ürünlerin KDV dahil TL tutarı (Taksitli işlemlerde toplam taksit tutarları) ALICI tarafından onaylandıktan sonra, ilgili banka kartının posu üzerinden işleme alınır. Bu nedenle siparişler, sevk edilmeden önce müşteriye sipariş onay maili, Rosa nigrum işletme hesabına ait Whatsapp, Instagram gibi sosyal iletişim araçları üzerinden Onay Mesajı, telefon aramaları aracılığıyla sipariş onay bilgisi gönderilir. Siparişlerin işleme alınma zamanı, siparişin verildiği an değil, kredi kartı hesabından gerekli tahsilatın yapıldığı ya da havalenin (EFT’nin) SATICI hesaplarına ulaştığının belirlendiği andır. İstisnai olarak haklı bir nedenle sözleşme konusu malın tedarik edilemeyeceğinin anlaşılması veya stok problemi ile karşılaşılması durumunda ALICI hemen açık ve anlaşılır bir şekilde bilgilendirilip onay vermesi durumunda ALICI’ya eşit kalitede ve fiyatta başka bir mal gönderimi için onay alınır ya da ALICI’nın arzusu ve seçimi doğrultusunda; başka bir ürün seçtirilir, ürünün stoklara girmesi ya da teslime engel diğer engelin ortadan kalkması beklenebilir veya sipariş iptal edilebilir. Sözleşme konusu malın teslim yükümlülüğünün yerine getirilmesinin imkânsızlaştığı hâllerde ALICI bu durumdan haberdar edilerek ödemiş olduğu toplam bedel ve varsa onu borç altına sokan her türlü belge en geç On gün içinde kendisine iade edilerek sözleşme iptal edilir. Böyle bir durumda ALICInın SATICIdan ilave herhangi bir maddi ve manevi zarar talebi olmayacaktır.
 
Ödeme: httdps://www.rosanigrum.com’da, internet ortamında kredi kartı bilgilerini kullanmak istemeyen ALICI’ara nakit havale ile sipariş imkanları sunulmuştur. Havale ile ödemede ALICI kendisine en uygun bankayı seçip havalesini yapabilir. Eğer EFT yapılmışsa hesaba geçme tarihi dikkate alınacaktır. Havale ve/veya EFT yaparken “Gönderen Bilgileri”nin Fatura Bilgileri ile aynı olması ve sipariş numarasının yazılması gereklidir. Ürünün tesliminden sonra ALICI’ya ait kredi kartının ALICI’nın kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşun ürün bedelini SATICI’ya ödememesi halinde, ALICI’nın kendisine teslim edilmiş ürünü 10 gün içinde SATICI’ya göndermesi zorunludur. Bu tür durumlarda nakliye giderleri ALICI’ya aittir. ALICI kredi kartı ile ödeme yapmayı tercih etmiş ise ALICI, ilgili faiz oranlarını ve temerrüt faizi ile ilgili bilgileri bankasından ayrıca teyit edeceğini, yürürlükte bulunan mevzuat hükümleri gereğince faiz ve temerrüt faizi ile ilgili hükümlerin Banka ve ALICI arasındaki “Kredi Kartı Sözleşmesi” kapsamında uygulanacağını kabul, beyan ve taahhüt eder.

Yabancı para birimi ile yapılan "ön siparişler"in "Geri ödeme" ve "İade" "hesaplamalarında", satın almanın yapıldığı tarihteki Merkez Bankası kuru esas alınır. 2 farklı tarihte yapılan alışverişlerde ise kurların ortalaması hesaplanarak bir değer elde edilir. Bu bağlamda elde edilen değer, "güncel kur" ile çarpılarak geri ödeme ve iade gerçekleştirilir.

 

Madde 8 – Sevkiyat / Teslimat Prosedürü
Sevkiyat: Sipariş onayı e-mailinin gönderilmesiyle birlikte, ürün/ürünler, özel araçlarımız ve yetkili personellerimiz ile teslim edilmektedir. Whatsapp, Instagram vb. sosyal paylaşım uygulamalarından gelen özel siparişlerde, ürün hazırlandıktan sonra ALICI’ya onay fotoğrafı gönderilir. ALICI kendisine Whatsapp,  Instagram vb. sosyal paylaşım uygulamalarından gönderilen onay fotoğrafı üzerinden 15 dakika içerisinde onay-revizyon hakkına sahiptir. 15 dakika içerisinde geri bildirim alınamayan durumlarda sipariş otomatik olarak onaylanmış kabul edilerek ve teslimata çıkarılır.
 

Teslimat seçeneğimiz İstanbul ve Ankara için geçerlidir.   İstanbul'un merkeze uzak ilçeleri Arnavutköy, Avcılar, Büyükçekmece, Beylikdüzü, Çatalca, Esenyurt, Kartal, Pendik, Silivri, Sultanbeyli, Sultangazi ve Tuzla ilçelerine gönderim ücreti 350 TL'dir. Bu bölgelere yapılacak 2500 TL ve üzeri verilen siparişlerden teslimat ücreti alınmamaktadır. Yukarıdaki ilçeler dışında kalan yerler için teslimat ücretsizdir. A Ankara’nın merkeze uzak ilçeleri Ayaş, Kazan, Kızılcahamam, Elmadağ, Bala, Çamlıdere, Polatlı, Çubuk, Haymana ve Şereflikoçhisar ilçelerine gönderim ücreti 350 TL'dir. Bu bölgelere yapılacak 2500 üzeri siparişlerden ise teslimat ücreti alınmamaktadır. Yukarıdaki ilçeler dışında kalan yerler için teslimat ücretsizdir.

Teslimat süresi, sipariş saatinizi takiben trafik koşullarına bağlı olarak ortalama 2 ila 4 saattir. 

Ücretli gönderim bölgeleri için ek ödemeyi, alışveriş sonrasında ALICI’ya ulaşılarak banka yolu ya da online kredi kartı linki ile tahsil edileceğini peşinen kabul eder. 

Teslimat süresi, sipariş saatinizi takiben trafik koşullarına bağlı olarak ortalama 2 ila 4 saattir. Trafik koşullarına bağlı aksi durumlarda ALICI bilgilendirilir ve yeni teslimat saati bildirilir. Bilgilendirme sonrasında SATICI cayma hakkına sahip değildir.

 

Teslimat adresinde bulunamayan Alıcı için; sipariş esnasında paylaşılan sisteme düşen Gönderen veya Alıcı telefon numaralarına ulaşılır. Teslim edilecek güvenli bölge için (güvenlik, muhaberat, kapı önü teslim vb.) bilgi verilir. Ulaşılamadığı takdirde onay alınmadan güvenli bölgeye teslimat yapılır. Ulaşılamayan ya da gönderilen ürün/ürünlerin teslim alınmaması/kabul edilmemesi durumunda sipariş iptal ya da iadeye düşmez. Aynı şekilde gönderen bilgisi gizli olan siparişlerde alıcı kişinin ürün/ürünleri kabul etmeme durumunda sipariş iptal ya da iadeye düşmez. 

 
Madde 9 – Ürün İade ve Cayma Hakkına İlişkin Prosedürü
Ürün İade: ALICI, aldığı ürünün canlı bir ürün (dayanıksız tüketim malı) olduğundan iadesi ve değişimi mümkün olmadığını peşin olarak kabul eder. Teslim edilen ürünleri oluşturan lokum ve çikolata, TTK gereğince gıda maddeleri, içecekler veya diğer günlük tüketim maddeleri oluşturduğu için cayma hakkı bulunmamaktadır. ALICInın istekleri veya açıkça onun kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan mallar için cayma hakkı söz konusu değildir.
 
Madde 10 – Gizlilik
ALICI tarafından bu sözleşmede belirtilen bilgiler ile ödeme yapmak amacı ile SATICIya bildirdiği bilgiler SATICI tarafından 3. şahıslarla paylaşılmayacaktır. SATICI bu bilgileri sadece idari / yasal zorunluluğun mevcudiyeti çerçevesinde açıklayabilecektir. Araştırma ehliyeti belgelenmiş her türlü adli soruşturma dahilinde SATICI kendisinden istenen bilgiyi elinde bulunduruyorsa ilgili makama sağlayabilir.
 
Kredi Kartı bilgileri kesinlikle saklanmaz, Kredi Kartı bilgileri sadece tahsilat işlemi sırasında ilgili bankalara iyzico (https://www.iyzico.com) altyapısı kullanılarak güvenli bir şekilde iletilerek provizyon alınması için kullanılır ve provizyon sonrası sistemden silinir. ALICIya ait e-posta adresi, posta adresi ve telefon gibi bilgiler yalnızca SATICI tarafından standart ürün teslim ve bilgilendirme prosedürleri için kullanılır. Bazı dönemlerde kampanya bilgileri, yeni ürünler hakkında bilgiler, promosyon bilgileri ALICIya onayı sonrasında gönderilebilir.
 
Madde 11 – Uyuşmazlık Durumunda Yetkili Mahkeme ve İcra Daireleri
İş bu sözleşmenin uygulanmasından kaynaklanan uyuşmazlık halinde, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca her yıl Aralık ayında ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile ALICI’nın veya SATICI’nın yerleşim yerindeki Tüketici Mahkemeleri yetkilidir. Siparişin gerçekleşmesi durumunda ALICI iş bu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılır.

Gizlilik Politikası

www.rosanigrum.com
+90 5322020389 (Whatsapp sipariş hattı)
+90 2163236016
+90 312 446 0054
‎+90 532 676 06 24 (Whatsapp sipariş hattı)
@rosanigrum Instagram hesabı 
adına gizlilik politikası aşağıda belirtilmiştir. Bu mecraları kullanarak sipariş verdiğinizde aşağıdaki şartları ve kuralları uygulamayı kabul etmiş sayılmaktasınız.

​Sitemizde yer alan her türlü bilgi, içerik, ürün ve müşteri yorumları veya üyeler tarafından siteye eklenmiş olan içerikler de dahil, düzenlenmesi ve tamamen veya kısmen kullanımı konusunda tüm haklar ve mülkiyet hakları rosanigrum.com’a aittir.

​Müşteri tarafından sitede yayınlanmasına izin verilen tüm yazı, resim, video gibi içerikler sadece bilgilendirme amaçlıdır.

rosanigrum.com üyelik sırasında veya daha sonraki süreçlerde sizden bazı kişisel bilgiler talep edebilir, bu bilgilerin diğer üyelerin göremeyeceği ve ulaşamayacağı şekilde korunması ve güvenle saklanması için rosanigrum.com tüm önlemleri almakta olup, sizlerden bilgi alınan tüm sayfalar SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.

​Tüm online kredi kartı işlemleri ve onayları tarafımızdan bağımsız olarak ilgili Banka ve benzeri Kart Kuruluşları’nca online olarak gerçekleştirilmektedir.

​Kayıtlı bilgiler yasal düzenlemelerin öngördüğü sorumluluklar çerçevesinde ilgili kuruluşlara açıklanabilir. Üyelikleri veya alışverişleri sırasında vermiş oldukları iletişim bilgileri (telefon, adres, e-mail vs) ve diğer kişisel bilgiler Sitemize üyelik işlemlerinizin yapılması, güncellenmesi, muhtelif ürün/hizmetlerin iş ortakları ve tedarikçileri tarafından verilebilmesi, hizmet ücret-masrafı tahsilatları ve çeşitli tanıtım, reklam, promosyon, iletişim, satış ve çeşitli uygulamalar için süresiz olarak kayda alınabilir, rosanigrum.com ile belirtilen kuruluşlar nezdinde saklanabilir, işlenebilir, gerekli görülen hal-yer ve zamanda paylaşılabilir ve kullanılabilir. İade durumunda müşterinin ürünler için fatura ibraz etmesi zorunludur.


Sipariş ön bilgilendirme formu ve mesafeli satış sözleşmesi rosanigrum.com’dan yapılacak her alışveriş sırasında görülebilecek ve geçerli olacaktır.


Belirli dönemlerde müşteri izinleri alınmış ve segmente edilmiş hedef kitlelerine eposta ve diğer yöntemler ile pazarlama ve bilgi mesajları gönderebilir, bu mesajları almak istemiyorsanız email içerisindeki üyelikten ayrıl linkine tıklayarak eposta listesinden çıkabilirsiniz.

Gizlilik politikamız ile ilgili her türlü soru ve öneriniz için sitemizdeki iletişim bölümünden bize ulaşabilirsiniz.

İade ve Değişim Politikası

Çiçekler, canlı bir ürün (dayanıksız tüketim malı) olduğundan ve kişiye özel tasarlandığından iadesi ve değişimi mümkün değildir.

Şart ve Koşullar

Çiçekler, doğal yapıları gereği, mevsim şartları, ithalata bağlı tedarik koşulları ve stoklar nedeniyle; renk, çeşit, kafa veya boy çap ve ölçüleri yönünden görselle değişkenlik gösterebilir.

rosa-nigrum-whatsaap-siparis-hatti.png
bottom of page