top of page

Söz, İsteme, Nişan ÇiçekleriAşık olduğunuz, evlenmek istediğiniz kızı ailesinden isteme zamanı geldiyse bu yazıyı mutlaka okumanız gerekiyor.


Seçtiğiniz çiçek - çikolata sevginizi, sizi ve ailenizi tanımlayacak hatta temsil edecek önemli ipuçları verir. Peki sizi, ailenizi, müstakbel eşinizi ve onun ailesine duyduğunuz saygı ve sevgiyi nasıl bir çiçek ile ifade etmelisiniz?


Öncelikle müstakbel eşinizin sevdiği çiçekleri alt alta sıralamakla işe başlayabilirsiniz. Sonrasında sevdiği renkleri takip ederek gerekli tüm bilgileri elde etmeye başlayacaksınız.


Aklınızda seçeceğiniz çiçek ile ilgili çift olarak hiç bir fikir yoksa da klasik kıpkırmızı Ekvator Gülleri, yerinde ve klasik bir seçim olacaktır.


Peki götüreceğim çiçek buket mi olmalı yoksa vazoda mı olmalı? İşte bu çok önemli bir karar ve ikisinin de avantajları farklı...


Buket daha samimi ve sıcak bir iletişim kurmanıza neden olurken çiçeği kolayca müstakbel eşinize taktim etmenize neden olacaktır. Çiçeğe uygun vazo arayışı içine girmek ev sahiplerini zora sokmasın, zaman kaybı yaşanmasın, hatta tasarımın bozulmasını hiç riske atmayalım diyorsanız vazolu bir seçim yapmanızda fayda var.


Vazolu seçim biraz daha resmi olacaktır fakat tasarım bozulmayacaktır. Kolay ve hızlıca yerini alacak, ayrıca vazo o günün hatırası olarak bir anı olarak kalacaktır.

Bu noktada gümüş, gümüş kaplama, kristal veya cam vazolar seçmeniz daha doğru olacaktır.


Şimdi ise sırada çikolata seçimi var. ‘Tatlı yiyelim tatlı konuşalım’ diye ikram edilen bu çikolatanın damaklarda bırakacağı lezzet kadar, görselliği de son derece önemli. Bu özel günde lezzetli, taze bir çikolata ile de gönüllerde taht kurup, tadı damaklarda kalacak, herkesin sevip beğenebileceği bir çikolata seçmeniz gerekir. Açık çikolata hem hijyen açısından, hem de eriyip ikram edilirken zorluk yaratma riskine karşı, mutlaka kapalı / kağıtlı çikolatalar arasından tercih yapmalısınız.


Çikolataların konulacağı tepsi veya gondolun form ve ebatları da çikolata doldurulacak şekilde olmalı. Ayrıca katılım sağlayacak davetli sayısını da çikolata gramajına karar verirken özellikle göz önünde bulundurmalısınız. Ve yine gümüş, gümüş kaplama, kristal veya cam gondol veya tepsi seçmeniz kalıcı bir hediye olması açısından daha doğru bir tercih olacaktır.


Çikolata da tamamsa, seçtiğiniz isteme çiçeğiniz ile uyum içinde bir çiçek buketi ile çikolatanızın üzerine yerleştirilmesi ile mükemmel ve uyum içinde bir sonuca ulaşabilirsiniz.


Kız isteme çiçek ve çikolataları için rosanigrum.com’ u ziyaret ederek seçimlerinizi yapabilir, ya da öneri ve tavsiyelerimiz için çiçek tasarımcılarımızla iletişim kurabilirsiniz.

Ek olarak siparişlerinizi son güne bırakmadan en az 1 hafta öncesinden siparişinizi oluşturmanızda fayda olduğunu hatırlatalım.


Bu heyecanlı ve yepyeni bir başlangıcın nişanesi olan çiçek ve çikolatalar için Rosa nigrum.’u seçeceğiniz için şimdiden teşekkür ederiz.


Yeni bir hayat, unutulmaz bir ana yakışır kız isteme, söz, nişan törenleri için kusursuz güzellikte eşsiz tasarımlardan oluşan Rosa nigrum. çiçek ve çikolata serisi için tıklayın!307 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


rosa-nigrum-whatsaap-siparis-hatti.png
bottom of page