top of page

Yapraklar uçuşuyor, hava latte tadında

Güncelleme tarihi: 2 Eki 2022Sonbahar geldi çattı. Sabahları kalın kalın giyinirken, öğle saatlerinde yazlıklara geri döndüğümüz günlerdeyiz. Hava bir öyle, bir böyle... Modlar ise biraz hey heyli ama sonbahar, doğanın bize en güzel renkleri ve tatları hediye ettiği bir şölen esasında...

Renkler turuncu, kızıl, sarı ve kahverenginin bin bir tonunda... Her yerde balkabakları... Kafelerdeki tarçın kokusu adeta insülin değerlerimizi ayarlayacak şekilde burunlarımızın direklerini sızlatıp, rahatlatıyor.

Sanki bir bitiş gibi ama aynı zamanda yeni başlangıçların habercisi sonbahar... Biraz daha zorlaşacakmış gibi gelen her şey için peşinden kışı, ardından yeni yıl umutlarını getiriyor. Ve sonunda bahar... Kuşlar yeniden ötmeye, çiçekler yeniden açmaya ve güneş göz kırpmaya başlıyor.


Anı yaşamak, doğanın ve hayatın olağan akışına ayak uydurmak en güzeli. Sonbahar atölyeleri, yenilmesi ve içilmesi gereken her şeyi sizin için yazdık.


Bu zamanlarda ilk akla gelen güzellik balkabağı... Peki, balkabaklarından neler yapılabilir?


Nefis bir balkabağı çorbası tam bir şifa kaynağıdır. Leziz mi leziz, içinizi ısıtacak bir çorba tarifini Arda’nın Mutfağı’ndan sizin için seçtik. Detaylı anlatım videosu için tıklayınız.


En güzel sonbahar içeceği olan Starbucks Pumpkin Spice Latte’sini içmeden bu sonbaharı geçirmeyin pişman olmayacaksınız.


Medarı iftarımız kabak tatlısı tarifini ise sizin için Refika’dan seçtik.


Peki ya balkabaklı tart? O mükemmel tadın tarifi İdil Yazar’dan... Görelim


Balkabaklı aranjmanın adresi ise tabii ki Rosa nigrum. Halloween Koleksiyonundan kendiniz ve sevdikleriniz için harika bir seçim yapabilirsiniz.


Sonbaharda yapılacak bir etkinlik arıyorsanız balkabağı ve kapı süsü workshoplarımıza katılabilirsiniz. İstanbul ve Ankara mağazalarımızdan workshop randevusu için tıklayınız. Hem çiçekler içinde keyifli zaman geçirin hem de sevdiklerinizi davet edin. Gruplara özel ayrıcalıklı workshop teklifleri için lütfen bize ulaşın.


Balkabakları ve dekoratif yapraklar ile evlerinizi ve kapılarınızı süsleyerek sonbaharı iç mekânlarda da yaşatabilirsiniz.


Peki Halloween ne zaman?


Her yıl 31 Ekim’de kutlanan Halloween bu yıl Cumartesi’ne denk geliyor. Özellikle çocukların farklı ve eğlenceli kostümler giyinerek şekerleme topladıkları bu özel gün için en güzel ve ekonomik kostümler yine H&M ve Zara’da...


Bu güzel zamanın ve balkabaklarının tadını çıkarmak için 1 ayımız var.

Bol keyifler...

129 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


rosa-nigrum-whatsaap-siparis-hatti.png
bottom of page