top of page

Sofra çiçekleri, sofra sunumlarında kullanılabilecek çiçekler, masa çiçekleri

Güncelleme tarihi: 29 Ağu 2022Sofralarda çiçekler ile zenginleştirilmiş bir davet masası sizi iyi, misafirlerinizi ise değerli hissettirecektir. Çiçek ortamın pozitif anlamda enerji ile dolmasını sağlar. Neşe verir. Tarih boyunca tüm önemli anlara çiçekler şahitlik etmektedir. Çünkü çiçek girdiği her ortamı değiştirir, güzelleştirir. Bu nedenle yemek ya da çay davetlerinizde çiçek desteği almanız çok önemli.


Peki soframa / davetime uygun çiçekleri nasıl seçmeliyim?


Öncelikle davetinizi ne için planladığınızı belirleyin. Doğum günü, yılbaşı, bebek mevlidi, arkadaş toplantısı, kutlama, düğün vs...


Davet temanıza uygun menü seçimi 2. sırada yer alıyor. Örneğin aile yemeği planlanıyor ve aile üyelerinin en sevdiği yemekler yapılıyorsa bu yemekler hangi sıra ve düzende servis edilecek? Masada orta ikram tabaklarının adeti ve yerleşim şeması sofra çiçeğinizin belirleyicisi olacaktır. Bu noktada planlı ilerlemek masanızı kusursuz kılacak ve davetlilerde onlara özel hazırlanmış bu planlı sıralamada hoş vakit geçireceklerdir.


Böylesi bir aile akşam yemeğinde sade çiçekler ve renkler tercih edilmeli, porselen takımı, örtü / Amerikan servisler ve peçete ile uyumu göz önünde bulundurulmalıdır. Çiçekler küçük vazolarda masa ortasına eşit mesafelerde konumlandırılabilir.


Bir başka seçenek ise orta masa çiçeği ile tek bir odak oluşturmaktır. Bu kararlar sofranızın büyüklüğü ve menü içeriğine bağlıdır.


Her iki seçenekte de çiçeklerin boyu göz mesafesini kapatmamalıdır çünkü bu davet ailenin bir arada olduğu ve özlem giderilen anlardır. Yılbaşı sofralarında da aynı durum söz konusu olabilir. Aile ve dostların bir araya geldiği bu özel akşam yemeği geçmiş yıla teşekkür, gelecek yıl için ise bolluk, bereket ve iyi dileklerin dilendiği özel anlardır.


Davetinizdeki saat aralığı da farklı zaman dilimleri de yol gösterici bir başka önemli unsurdur. Öğle saatlerinde bir arkadaş buluşması ya da çay saati ise akşam saatlerindekine nazaran hafif tasarımlar ve açık tonlardaki renk seçimleri daha uygun olacaktır.


Resmi ve protokol davet masalarınızda ise masa ortasında sadece çiçek olması (dikdörtgen - uzun çok yönlü ya da yuvarlak / oval masa çiçeği) en doğru seçimdir. Menü seçimlerinde de aynı sadelik ve uyum devam ederek; başlangıç, ara sıcak – soğuk, ana yemek vb. tüm ikramlar kişiye özel farklı tabaklarda sırasıyla servis edilmeli ve misafirlerin aynı anda yemeye başlamaları eşitlik ve beraberlik duygularını vurgulamak adına büyük önem taşır.


Davetinize uygun çiçeklerinizi Rosa nigrum. çiçek tasarımcıları ile birlikte karar vererek ya da Rosa nigrum. Masa Çiçekleri Serisi'nden seçim yapabilirsiniz.


Rosa nigrum’un Sofra Çiçekleri Serisi sofralarınıza zerafet, misafir ağırlamalarınıza beğeni katar. Masanız ve dekoratif ürünleriniz ile uyumlu canlı sofra çiçekleri tasarımlarımızı hemen keşfedin! Tıklayın!

498 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


rosa-nigrum-whatsaap-siparis-hatti.png
bottom of page