top of page

24 Kasım Öğretmenler Günü

Güncelleme tarihi: 9 Kas 2023


Bugünlerde sıkça sorulan bir soru ile başlayalım: 24 Kasım Öğretmenler Günü anlam ve önemi nedir? İşte tarihi bilgiler ışığında bu özel güne dair bilgiler.

 

Öğretmenler Günü, kendisini sevdiklerimizin eğitiminize adamış öğretmenlik mesleğini görev edinmiş kimseleri onurlandırmak için çeşitli etkinliklerin düzenlendiği bir kutlama günüdür.

 

Tarihi açıdan ele alındığında ise Mustafa Kemal Atatürk'ün başöğretmen olduğu 24 Kasım gününün, 1981’de Öğretmenler Günü olarak ilan edildiğini görüyoruz.

 

Dünyanın en kıymetli vazifesini yapan öğretmenlerimizi hatırlamak için senede sadece 1 gün var. Canımızın canlarını emanet ediyoruz onlara... Her gün çocuklarımızın yüzünü güldürmeye çabalayan öğretmenlerin, yüzlerini güldürme sırası sizde. O gün, onların mutluluğunu yaşamaları için en lezzetli çikolata, lokum ve taze çiçeklerle günlerini harika geçirmelerine vesile olma zamanı…

 

Son yıllarda Öğretmenler Günü hediyesinin yasak olduğu konuşulsa da çiçek, çikolata ve lokum hediyeleri tüm okullarda kabul edilmektedir.

 

Öğretmenlere hediye fikirleri içinde erkek öğretmenleri de unutmadığımız koleksiyon linkine mutlaka göz atın.

 

24 Kasım Öğretmenler günü bu yıl Cuma gününe denk geliyor. Çok zaman kalmadı. Tüm İstanbul ve Ankara’da aynı gün teslimat ayrıcalığı ile yüksek kalitede hizmet veriyoruz.29 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
rosa-nigrum-whatsaap-siparis-hatti.png
bottom of page